Pielgrzymka do sanktuariów Europy

W dniach 13 – 25 maja 2019 roku jest organizowana 13 – dniowa pielgrzymka z naszej parafii do sanktuariów Europy. W programie m. in. nawiedzenie takich miejsc jak Mediolan, Barcelona, Lizbona, Fatima, Madryt, Santiago de Compostela, Lourdes, La Salette. Szczegółowy orientacyjny (wstępny) program pielgrzymki:

1 dzień: godz. 3:00 zbiórka uczestników, pakowanie bagaży; wyjazd do Azzano Decimo; zakwaterowanie i obiadokolacja.

2 dzień: godz. 6.00 pakowanie bagaży, śniadanie i wyjazd do Mediolanu – zwiedzanie katedry i miasta; przejazd do hotelu ok. Sanremo –  zakwaterowanie i obiadokolacja.

3 dzień: godz. 6.00 pakowanie bagaży, śniadanie, wyjazd do Lloret de Mar – zakwaterowanie   w hotelu i odpoczynek nad Morzem do obiadokolacji.

4 dzień: godz. 6.00 pakowanie bagaży do autokaru i śniadanie; przejazd na zwiedzanie Barcelony: spacer od pomnika Columba przez plac Ramblas do gotyckiej katedry Santa Maria del Mar z XV w., Sagrada Familia – kościół św. Rodziny; wyjazd do Montserrat; nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej (Czarnulki); przejazd do hotelu ok. Saragosy; zakwaterowanie i obiadokolacja.

5 dzień: godz. 6.00 pakowanie bagaży do autokaru i śniadanie; wyjazd do Saragossy i nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Pilar; przejazd do Madrytu, zwiedzanie Katedry i Pałacu Królewskiego (z zewnątrz) oraz Starego Miasta; wyjazd do Talavery – zakwaterowanie i obiadokolacja.

6 dzień: godz. 6.00 pakowanie bagaży do autokaru i śniadanie; wyjazd do Lizbony, zwiedzanie  miejsc związanych ze św. Antonim;przejazd do Belem –  zobaczenie Klasztoru Hieronimitów i Pałacu Królewskiego (obecnie siedziba prezydenta); wyjazd do Fatimy; zakwaterowanie i obiadokolacja; o godz. 21.30 uczestnictwo w nabożeństwie różańcowym i Procesji Maryjnej z lampionami.

7 dzień: godz. 7.00 śniadanie; wyjście na zwiedzanie miejsc związanych z objawieniem, Loca Do Anjo (miejsce gdzie dzieciom objawił się Anioł), domy rodzinne pastuszków, Sanktuarium gdzie są pochowane dzieci; czas wolny; obiadokolacja o godz. 19.00; o godz. 21.30 uczestnictwo w nabożeństwie różańcowym i Procesji Maryjnej z lampionami.

8 dzień: godz. 6.00 pakowanie bagaży do autokaru i śniadanie; wyjazd do Bragi religijnej stolicy Portugalii – zwiedzanie kompleksu kościelnego Bom Jezus; przejazd do Santiago de Compostela, zwiedzanie Bazyliki św. Jakuba Apostoła. Jest to jeden z ważniejszych ośrodków pielgrzymkowych chrześcijan obok Jerozolimy i Rzymu; przejazd do hotelu – zakwaterowanie i obiadokolacja.      

9 dzień: godz. 6.00 Msza św., pakowanie bagaży do autokaru, śniadanie; wyjazd do Lourdes – zakwaterowanie i obiadokolacja. O godz. 21.00 nabożeństwo różańcowe i Procesja Maryjna z lampionami.

10 dzień: godz. 7.30 śniadanie; wyjście na zwiedzanie miejsc związanych z objawieniem, przejście i modlitwa w Grocie gdzie ukazała się Matka Boża Bernardecie, Droga Krzyżowa, Msza Święta, możliwość zanurzenia w basenach, nawiedzenie domu św. Bernadety i czas wolny, 19.00 obiadokolacja, 21.00 nabożeństwo różańcowe i Procesja Maryjna z lampionami.

11 dzień: godz. 6.00 pakowanie bagaży do autokaru, śniadanie,wyjazd do Carcassonne – zwiedzanie średniowiecznego miasteczka z wspaniale zachowanymi murami obronnymi; wyjazd do La Salette – zakwaterowanie – Msza  Święta, obiadokolacja, o godz. 21.00 procesja różańcowa z lampionami.

12 dzień: godz. 8.00, śniadanie, pakowanie bagaży do autokaru, Droga Krzyżowa, Msza Święta, czas wolny do godz. 15.00,  przejazd nocny do Polski.         

13 dzień: przyjazd i zakończenie pielgrzymki ok. godz. 18.00.

Szacunkowy koszt wyjazdu to ok. 1350 zł i 435 euro. Chętnych na wyjazd prosimy o zgłoszenie w zakrystii.